Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky
 Pravidelné schůzky a tréninky:

Soutěže družstevMěstský stadion, klubovna TJ Spartak Masarykova 228, Ústí n. L. 
Tréninky dospělí a mládež

Dům dětí a mládeže, Bělehradská ul. (v objektu Domu kultury). Dospělí, dorost pátky 17:30. Mládež viz tréninky: www.mladez.sachyusti.cz

 Termíny

Termínový kalendář 2020/2021
1978-2021 šach. tábory mládeže 43 let pořádání sportovně-šachových táborů. Zveme na rok 2021, 10.7.-22.7. opět do Termitu Doksy. www.tabor.sachyusti.cz - nové - propozice 2021

    Aktuality: Proběhlo, hraje se, připravujeme
  •  Extraligu i 1.ligu mládeže (A+B tým) má náš klub i příští rok!
  •  Medaile z KP žáků - Chomutov 19.-20.6.
  •  BRONZ z MČR v Jeseníkách 22.-29.6. pro Martina Mikulku
  • ......články níže 

  • Tréninky mládeže, start sezóny mládeže www.mladez.sachyusti.cz
  • Úspěchy a činnost mládeže za podpory: Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra a Statutárního města Ústí n.L.

09:27 30.06.2021     Vložil(a): Pavel Chrz

Martin Mikulka bronzový! 
finálové mistrovství ČR do 10 let
Jeseníky 22.-29.6.
 
 
Martin Mikulka získal 6,5 bodu, stejně jako 1.-4. v MČR, porazil mistra ČR, remízoval s vicemistrem, na pomoc. hodnocení Buchholz skončil třetí. 
Ohromný úspěch pro Martina z 24 finalistů.

Začal vlažněji, ale partii od partie se lepšil. V 7.kole z 9 porazil 100% soupeře, mistra republiky Matěje Madláře z Krnova, když na něj ztrácel 2 body. V předpolsedním kole viděl výhru v pěšcovce, ale přešáhl se o pěšce. remis a v poslední partii v nejdelší partii kola  vyhrál v koncovce a dotáhl se na první tři. Minitabulka rozhodovat nemohla, nehráli všichni spolu, škoda, byl by Martin ještě výše, nakonec krásný bronz. 
 

V MČR do 14 let jsme měli trojí zastoupení (nejvíce z klubů republiky) mezi 24 finalisty.

 
Filip Dolenský hezké 8.místo, poslední kolo hrál nejdelší partii dne, Filip chtěl vyhrát na medaili, prohrál, supr za bojovnost. Dan Hong Werner již z mladší kategorie pamatuje medaili, začal 2 ze 2, pak se mu kazily dobře rozehrané partie, 4 body z 9 a 15.místo. Franta Mrkvan se dostal jako náhradník, 3 body z 9 a 21.místo.
   


09:25 22.06.2021     Vložil(a): Pavel Chrz


4 naši kluboví reprezentanti
na finálovém Mistrovství ČR žáků v Jeseníkách
 
Aktualizace 14:00 úterý
Martin Mikulka bronz !!!! 
 
 
22.-29.6. Kouty nad Desnou 
 
s přímým přenosem všech partií
 (on-line po každém tahu) 
 Ze záznamu, večer,  samozřejmě také všechny
 
přímý přenos online 9.-14.h. úterý 
 
 
odkazy na všechny přenosy online partií ZDE (vlevo dole ve sloupečku Kouty nD 2021) po kategoriích  od 14.hodin úterý (1.kolo 14.-19.h.)
 2.kolo středa 9-14 h., 3.kolo čtvrtek 9-14 h, 4.kolo čtvrtek 14:30-20 h
5.-9.kolo 9-14h pátek, sobota, neděle, pondělí, úterý
Z našeho klubu byli dle žebříčku Ela (MČech a MMoravy bylo na podzim zrušeno z důvodu covid-opatřeních):
 
Mezi 24 finalisty ČR do 14 let máme 3 klubové reprezentanty!
Čtvrtý je v nejmladší kategorii "desítek"  
 
H14 - Filip Dolenský, Dan Hong Werner, Franta Mrkvan
H10 - Martin Mikulka
 
 Startovky a průběžné výsledky (kateg. přepínání nahoře)
 
Hraje se: 
úterý a čtvrtek 14:00 hodin, středa 23.6.-úterý 29.6. 9:00-14:00 hodin  
 
V naší ústecké výpravě je i Lukáš Lev ze Štětí (hostuje za Béčko v lize mládeže),
a hraje zde těžký Open A, započtený do FIDEela. 

Z kraje hraje MČR ještě z ŠK Teplice Vláďa Veverka (H12)  a Linda Slívová (D12).
V H10 i Tomík Mík, který ze Žamberka byl rád za naše tréninky na gotomeetingu. 
 
 
 Další fotky na facebooku pch   


06:00 20.06.2021     Vložil(a): Pavel Chrz

Extraliga mládeže i příští rok
 
Naši mladí se dočkali vítězství v posledním 7. utkání extraligy v pátek v našem DDM porazili DP Praha 4,5:1,5. Z extraligy se letos nesetupuje, nižší soutěže byly anulovány. I příští rok máme A-tým v extralize a B-tým v 1.lize mládeže.
 
.   
KP žáků v Chomutově 
Anička Losenická a Vítek Zischka stříbrní,
Honza Řeháček bronz
 
V sobotu a neděli probíhají boje na krajském přeboru o postupy na podzimní MČech, trenérem a vedoucím výpravy je Michal Sliva
 republiky a mají přímý postup na podzimní MČech.
Naši vezou tři medaile, Vítek a Honza v samostatné kategorii H10 (hrála se společně s H12) a Anička byla druhá mezi dívkami D14.
Výsledky
Trenérem byl Michal Sliva, snažili se též Matyáš Kršňák, Nikola Hampl, Prokop Licek, Martin Balej, Honza Čech.
KP nehráli níže uvedení naši 4 kluboví reprezentanti, kteří v pondělí odjíždí na finále MČR, viz níže.
 
4 naši jedou na finálové MČR mládeže 
 
Jeseníky, Kouty n.D.,  22.-29.6.
 
Na (z března)odložené finálové MČR se dostali 4 naši žáci.
 
V kategorii do 14 let máme dokonce 3 žáky z 24 finalistů.
To nemá žádný jiný klub v ČR.
Proklikem startovka:
9 nasazený Lukáš Dolenský, 15. Dan Hong Werner, 23. Franta Mrkvan   
 
 
Ela u dětí a zvláště po roce pouze trénování bez turnajů nutno brát s rezervou, může se stát cokoliv.  
 
Trenéry krajské výpravy jsou Jan Mikeš a Pavel Chrz 
 
  
Začíná se ve 14. hodin v úterý, fanděme
 
Časy on-line přenosů v časovém plánu 2.str. propozic
 


14:50 11.06.2021     Vložil(a): Pavel Chrz

  Mistrovství ČR družstev mladších žáků 

Hotel Don Govanni, Praha 11.-13.6.

Naši už tam jsou, úvodní foto z hotelu našich , ještě dorazí Vojta 

 V pátek 2 kola, v sobotu 5 kol, v neděli 2 kola

Krajský článek s odkazy

Výsledky, sestavy, další - Praha 2021 (stránky ŠSČR)  

 25.místo, ale 2 výhry, 2 remízy v zápasech z 9 kol,
Všichni statečně bojovali a mistrovství si užili.
Trenérem byl Michal Sliva
Pomáhali pánové (tátové kluků) M.Mikulka, J.Zischka, J.Gorej

Sestava s výsledky našich 



17:54 17.04.2021     Vložil(a): Pavel Chrz

 

   MČR blesk on-line
400 hrůčů včetně Davida Navary
turnaj TV přenos

 

 

 

 Přezdívky a skutečná jména obecedně pro rychlou orientaci



19:32 02.04.2021     Vložil(a): Pavel Chrz

 
  44. ročník našeho sportovně-šachového tábora
Doksy 10.-22.7.
 Přihlášení, propozice, vše v odkaze
Turnajové a tréninkové možnosti na Velikonoce 
  

Tréninkové a online turnajové možnosti během svátků 
 
a) Neprve výsledky -
  - Velikonoční soutěž při 4 trénincích před Velikonoci
   - Mládež, Ústí n.L. - Reykjavík
b) Turnaje o Velikonocích
c) Tréninkové možnosti o Velikonocích - samostatný trénink
d) ME pd 1000 do ela 2300 (1000-1400, 1400-1700, 1700-2000. 2000-23000)
 
Velikonoční soutěž žáků o tréninkcích
 Skupiny trenérů (proklikem jména je tabulka):
 
Adam Polanský aktualizace po pátku 26.3.    - konečné výsledky mírně pokročilí, pátek
Pavel Chrz - aktualizace po středě 31.3.  - konečné výsledky začátečníci, středa
Jan Toman aktualizace po středě 31.3 .   -  konečné výsledky - pokročilí, středa
Dan Balín aktualizace po středě 31.3.  - konečné výsledky - mírně pokročilí, středa 
 
  Ústí n.L. - Reykjavík, týmové hodnocení 3 kategorií  2:1
startovalo 77 žáků, z toho 27 od nás a 50 z Islandu.
 Počítali se nejlepší 4 z každé kategorie. 

Naši zvítězili ve skupině starších žáků a nejmladších žáků, přátelé z Islandu v kat. mladších žáků. Do soutěže týmů se sčítali výsledky jednotlivců (4 za kategorii).
  nejmladší žáci   2012 a ml.      mladší žáci 2009-2011     starší žáci 2005-2008 
 

 b) On-line Turnaje (3.-4.4.): Otevřené

sobota -  15:00 Krajský turnaj mládeže  2002 a mladší, rapid (u Šimona Peroutky)
sobota - 18:00 Republikový turnaj ,  (u Šachy Robert Cvek a Petr Koutný)  
neděle - 17:30 Krajský bleskový turnaj  (u Šimona Peroutky)  
neděle  -  16:00 Sp. Ústí    republikový turnaj družstev  a poslední kolo, pouze pro hráče, kteří již hrají, možno však sledovat, 10 našich se účastní.    
 
c) Samostatný trénink:

 Learning Chess  (pro všechny skupiny, lekce od začátetečníků po velmisty)

 Přihlašujte se vpravo nahoře (ostré přihlášení - načítají se pak body, plná verse - ne ta zdarma - multilicenci uhradil šach. svaz ČR pro všechny své členy)
 Přihlašovací jméno: 
 @CZ1024 (např: JiriNovak@CZ1024) heslo: emailem 

Kombinace - pro všechny úrovně  : (bílé kolečko, bílý na tahu, černé kolečko, černý na tahu - čílo body = obtížnost)

      Tréninkové video pro 
všechny skupiny -  krásy šachové hry 
od velmistra Martina Petra -   (Martin Petr velice hezky vypráví, mnoho let moderoval v ČT4 pořad "V šachu"). 

            Tréninkové videa - pro skupiny - pokročilých, výběrové mladších, ligová skupina (i dospělé)

Video od velmistra Petra Neumanna - propočet variant  

Z dílny Cvek + Koutný ("šachy Robert a Petr"): 

Hrajete Svešnikova? pozor na Jf5,  28 minut od Roberta Cveka   

Dračí varianta  od Petra Koutného, 28 minut 

Najdorf s Vg1  od Petra Koutného, 28 minut  

 Další materiály průběžně u velmistra R. Cveka na https://www.sachycvek.cz/ 
 
d) Otevřené ME do 2300 ela.
 
 postupně kvalifikace a finále 100 hráčů v každé skupině ela.
Postupy ze skupin svého ela do vyšší skupiny. Vložné a finanční ceny v každé kategorii:

Skupiny ela: 1000-1400, 1400-1700, 1700-2000, 2000-2300. 
 
 


14:20 17.12.2020     Vložil(a): Pavel Chrz

On-line přebor škol okresu Ústí n.L.

21.12. 

Propozice a vše 

 



15:27 11.10.2020     Vložil(a): Pavel Chrz

Extraliga a liga mládeže
 
extraliga  - průběh víkendu z Nových Hradů okr. Č.Budějovice
 
1. liga B-tým , z DDM Ústí a Teplic 


07:04 07.10.2020     Vložil(a): Pavel Chrz

Zahájeny soutěže dospělých
1.kolo svedlo naše týmy proti sobě 
 
V neděli porazil A-tým usilující o návrat do ligy Béčko 6:5:1,5 v 1.kole KPI. a Déčko remízovalo s Éčkem 2,5:2,5. 

  Sešlo se více hráčů, tak se hrál přátelák na 8.š. a v něm Déčko vyhrálo 4,5:3,5.
 
 
  Info o trénincích, které zatím pokračují a dalších akcích mládeže, jsou na stránce mládeže www.mladez.sachyusti.cz 


13:09 09.09.2020     Vložil(a): Pavel Chrz

Připravena sezóna mládeže
Tréninky, akce, termínový kalendář a noví zájemci 

Vše na stránce
      www.mladez.sachyusti.cz