Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky

Krajský přebor družstev mladších žáků - senzace ze Srbic
Vítězí naše áčko před naším béčkem! 

Ohromným úspěchem pro naše barvy skončil krajský přebor družstev mladších žáků, hraný v Srbicích a také o 2 postupová místa na MČR. Z vítězství se raduje náš Á-tým před senzačně stříbrným B-týmem. Naši porazili krajskou konkurenci o parník a máme možnost obou krajských postupů na MČR. (Třešť u Jihlavy 14.-16.6.)

Sestavy s výsledky           Krajský článek - Double pro Spartak... 


V Liberci finiš našich mladých žáků - z posledního místa
 Bronz z ligy mládeže

Po prvních čtyřech kolech srazu v K.Varech jediný bod a poslední místo, po dalších kolech střed tabulky a po třech výhrách v Liberci (s Litoměřicemi, Postoloprty, Karlovými Vary) předávání poháru a medailí za 3.místo. 

Takové skvělé zlepšení dosáhl nově poskládaný Á-tým od září loňského roku v lize mládeže.

V Liberci v posledních 3 kolech se dařilo, nejprve v sobotu z medailových pozic naši sesadili litoměřické, 3,5:2,5, poté porazili o záchranu bojující Postoloprty.

Večer následoval 4km pěší výlet z kolejí do Babylonu, tam laser-game a Auqa s tobogany, pak pizza a pozdní návrat domů. kdy tým ani nechtěl jet plánovaně tramvají a raději jsme se prošli pěšky i zpět večerním městem. V neděli ráno předvedli skvělý výkon s K.Vary a po výhře 3,5:2,5 si zajistil 3.místo, pohár s medailemi.

Na úspěchu se podíleli: Dan Balín, Marek Šíp, Franta Sysel, Jan Toman, Eliška Jirotová, Aleš Vondra, Ondra David. V předchozích kolech Dan Hong Werner, Franta Mrkvan a u dvou zápasů byli Adam Polanský a Pavel Šmíd. 
                                                      Trenér a vedoucí týmu, Pavel Chrz

 Liga mládeže - výsledky, vše 

V závěrečném GP Chomutov: Stříbro pro Dana Wernera a Ondru Davida, bronz Martina Mikulky
V celkovém pořadí seriálu: Dan Hong Werner a Ondra David bronzoví 

Na závěrečnou Grand-Prix do Chomutova jela výprava 13 našich žáků (největší klubová) pod vedením trenérů Richarda a Michala  Slivy. Veze 3 medaile, 5.místo Honzy Tomana i další se snažili. Na závěr bylo vyhodnoceno konečné hodnocení 7-dílného seriálu a naši převzali 2 bronzové medaile. Dan (2007) ve starších žácích (2004-07) a Ondra v mladších (v kategorii 2008 a ml. naposledy).

Výsledky, vše, zde  

Zajímavost: Ondra David již měl plný počet turnajů (5), mohl tak jen škrtat nejhorší výsledek, jeho konkureti Aleš z Klášterce a Marcel Marek z Povrlů měli jen 4 turnaje, tak započítávali celý bodový stav. Bronz za celkové pořadí Ondra před nimi uhájil opravdu těsně (91:90:88 )  Marek Mikulka celkově 7. a Honza Čech 10.

Těsné to bylo i v první desítce starších celkového pořadí. Teplický Václavík vítězstvím v turnaji těsně skončil druhý před třetím naším Danem Wernerem (zároveň 1. a 2. z kraje, vítěz M.Hurík z N.Boru). 5. Marek Šíp, 7.Jan Toman, 8.Franta Mrkvan a 10 z chlapců Karel Bureš).